ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«КВЕСТ до Дня Українського козацтва»

Осягати феномен козацтва можна за письмовими, мистецькими, кіно- та аудіоджерелами. Можна цей культурний спадок реконструювати, ба навіть косплеїти чи робити об'єктом власних fan fiction-творінь. А ще є варіант поєднати розмаїття підходів, як це зробила команда Харківської обласної бібліотеки для юнацтва.

Вважаємо, що нам непогано вдалося наблизити славетну історію до "кінцевого споживача" за допомогою великого двогодинного костюмованого квесту, який став дуже незвичним міксом з яскравих та неочікуваних персонажів і дотепних завдань.

Тож наші учасники дізнавалися про рухомі фортеці від вельми патріотично налаштованого привида, "озброювалися" традиційною українською мудрістю та добрими передбаченнями майбутнього в гостях у циганки-ворожки, спілкувалися з коханою гетьмана Мазепи, розгадували кросворд від легендарного Мамая, створювали в чаклунки чарівне зілля, щоб задобрити жінку-козака і потім під її пильним оком змагатися за звання кращих знавців лексикону запорожців. А паралельно з цим на прохання наших власних бібліотечних "правоохоронних органів" вели детективні розшуки деяких ну дуже відомих представників козацької спільноти.

Погодьтесь, програма пізнавальних пригод вийшла насиченою. Але головне - цікавою, корисною та завдяки інтернет-технологіям зрозумілою для молоді.